Léto se skauty

První dubnovou sobotu (2.4.2022) jsme uspořádali s pomocí několika členů zastupitelstva dětský maškarní karneval. Počasí bylo pro karneval příhodné (zataženo s deštěm) a možná i proto byla účast dětí a rodičů velice hojná. Na karnevale byly nachystané soutěže, motání zvířátek z balonků, premiéru měl i fotokoutek. Každé dítě, které vyrazilo na karneval v masce od nás dostalo malou pozornost v podobě motýla s lentilkami. Chtěla bych poděkovat všem, co dorazili, podpořili svou účastí, maminkám za upečení buchet, místní základní škole za výzdobu. Doufám, že se karneval líbil a příště bude opět hojná účast. Poslední dubnovou sobotu se pár z nás zapojilo do pomoci s výsadbou stromků u obalovny v Dolní Čermné.

Na konci dubna jsme se v pátek odpoledne vypravili do Letohradu na zahájení skautské výstavy. Výstava je v Informačním centru v Letohradě k vidění až do září. Druhý den se konaly závody vlčat a světlušek v Pískovně. Celé závody se nesly v duchu tématu „z pohádky do pohádky“. Z našeho oddílu reprezentovalo jedno družstvo. Holky a kluci si vyzkoušeli pár ze skautských činností, užili si dopoledne s ostatními z celého střediska. Jejich výsledky stačily na 4. místo. Závodit se stejné družstvo (s drobnou obměnou) vydalo i 7. května na Horu Matky Boží do Králík. Tady byly závody už okresní, tím pádem bylo i více lidí. Náš tým vybojoval 12. místo. Pro děti je to příležitost, jak získat nové zkušenosti, poměřit síly s ostatními a užít si pěkné dny.

Večer se starší z nás zapojili do obsluhy a pořádání Lidového plesu. Sice proběhl netradičně na začátku května, ale i tak stál za to a jsem ráda, že se mohl uskutečnit.

V půlce jsme se spolu s ostatními oddíly ze střediska zúčastnili hlídání parkoviště na Kopečkové pouti. Květen jsme uzavřeli vzdělávací akcí – doškolení zdravotníka zotavovacích akcí – máme 2 nové doškolené zdravotníky.

Celé tři měsíce probíhaly družinové schůzky, oddílové rady s přípravami na letní tábor, práce na projektu a propagaci sbírky na velký úkol, který nás čeká – rekonstrukce skautské klubovny. Níže je přiložený letáček s odkazem na sbírku, s více informacemi atd.

Na konci června proběhly poslední schůzky před prázdninami, benjamínci měli šipkovanou, světlušky opékaly buřty, skautky shlédly film.

V průběhu posledních 14dní pracovalo pár skautů na obnově vstupních dveří do místního kostela. Bylo potřeba dveře vysadit, obrousit, znovu natřít. Je pěkné, že se dílo podařilo.

Poslední akcí před létem bylo žehnání skautského praporu, které proběhlo 26.6. (poutní slavnost ve Verměřovicích). V 10hodin dopoledne byla mše svatá a na jejím začátku byl prapor požehnán. Před kostelem na zájemce čekaly pouťové koláčky, u klubovny potom klobásy, kofola, sladké a jiné. Do klubovny bylo možné přijít, posedět, popovídat si, prohlédnout si aktuální fotky a i přispět do naší sbírky. Všem, kteří se zastavili moc děkujeme – potěšilo nás to. V příštím čísle zpravodaje dodáme i pár fotek z žehnání praporu. No a v létě se chystáme na letní tábor a miniprázdniny pro nejmenší. Závěrem chci všem popřát krásné léto a klidnou dovolenou.

Za 3. oddíl – Daniela Moravcová