Jaro u skautů

Začátek kalendářního roku patřil Tříkrálové sbírce v naší obci. V neděli 9. ledna 2022 vyrazilo do ulic 17 koledníků s 5 doprovody. Díky štědrosti místních se nám podařilo vybrat krásných 26.140 Kč. Děkujeme všem za otevření dveří, milé přijetí a přispění do této sbírky. Od ledna probíhají družinové schůzky – každý týden v naší klubovně. Na konci ledna jsme se ve skromném počtu (8 lidí) vydali vlakem do Chocně na loutkové divadlo, které bylo připraveno, jako odměna pro všechny, co se zapojili do Tříkrálové sbírky. Divadlo bylo hezkým vyprávěním o tom, že každý má v životě někoho, kdo nás má rád a nesmíme zapomínat hledat hezké maličkosti v každém dni. Protože nám zbyl čas před odjezdem vlaku, navštívili jsme místní hřiště. Hraní si na hřišti po tmě má své kouzlo a děti byly nadšené.

V polovině března jsme podnikli celodenní výlet do Olomouce. Na nádraží se nás sešlo krásných 26. Po cestě vlakem do Olomouce jsme se prošli do Pevnosti poznání. Pevnost obsahuje 4 expozice s různým zaměřením a je plná různých vědeckých pokusů, hlavolamů, zajímavých informací a věcí, co je možné si vyzkoušet. V první expozici, která byla zaměřená na dobývání Olomouce v roce 1794 jsme si zkoušeli kostýmy generálů a majorů. Další expozice byla zaměřená na vodu. V této části jsme si prohlédli a vyzkoušeli, jak funguje vodní elektrárna, prošli korytem řeky, vyčistili vodu pomocí čističky nebo bylo možné nahlédnout přes mikroskopy na různé věci. Třetí část obsahovala informace o lidském těle. Dalo se vejít do velkého oka a přes kameru si zkusit představit, jak asi vidí lidé s různými komplikacemi zraku, potom projít mozkem, nebo si třeba vyzkoušet zubařské křeslo. Poslední expozice byla zaměřená na světlo a tmu. Hrátky s různými druhy světla byly velmi zajímavé a poučné. V poslední části jsme navštívili i digitální planetárium, kde nám promítali film o planetách a důležitosti ledu na naší zeměkouli. Po dostatečném prohlédnutí pevnosti jsme se vydali do parku, kde proběhly krátké hry na vybití energie. Výlet jsme zakončili procházkou přes Dolní a Horní náměstí směrem na nádraží. Celý den byl pěkný, mimo jiné i proto, že nám přálo počasí a svítilo sluníčko. Domů jsme se vrátili plni dojmů.

V březnu 3 vedoucí (Terezie Moravcová, Ondřej Dušek, Jakub Kacálek) úspěšně absolvovali kurz zdravotníka zotavovacích akcí. Je potřeba se pořád vzdělávat a zlepšovat své vědomosti. Díky těmto kurzům se můžeme o děti lépe starat a dělat naše akce bezpečnější.

V létě chystáme tábor, jako každý rok. Tentokrát v termínu 10.7.-23.7. 2022 na tábořišti v Zábřehu na Moravě. Letošní téma zní – Mamutí stopou. Více informací najdete na našich stránkách www.vermerovice.skauting.cz, případně je možné napsat na e-mail: 3oddilvermerovice@skaut.cz

Za celý skautský oddíl přeji pěkné jaro.

D.Moravcová