Jaro u skautů

Na začátku dubna – konkrétně o Velikonocích jsme v rámci skautu nachystali stanoviště pro děti. Stanoviště jsme postupně umísťovali po naší vesnici průběžně celý týden před Velikonocemi a o Velikonocích. Na konkrétním místě byli nachystané papíry s popisem tradic ke jednotlivým dnům a bylo tam zadání úkolu. Drobný výběr úkolů: na Modré pondělí bylo stanoviště na malém hřišti, kde děti mohly skládat velikonoční obrázky. Po poskládání navázaly modrý krepák na šňůru. Nebo například na Velký pátek byl stanoven úkol, dojít od modrého mostu nahoru ke kapličce v Hůře a cestou poznat pár rostlinek. Nahoře pak čekal zlatý poklad. Na Velikonoční pondělí byla nachystána šipkovaná se zajíčkem od srubu ke klubovně. U klubovny si mohly děti vzít sladkou odměnu a omalovánku za splněné úkoly. Myslím si, že akce měla úspěch i podle reakcí od dětí, co jednotlivá stanoviště plnili. Děkujeme všem, kteří se zapojili. Co nás ovšem mrzí, je to, že sladká odměna umístěná u klubovny přilákala i nenechavé ruce, které vůbec na odměnu nárok neměli. Stanoviště jsme i proto museli uklidit dříve, než jsme předpokládali. Jak už jsem psala v přechozím příspěvku, 24.dubna se slaví mezinárodní den skautů. Protože nebylo úplně možné se scházet, děti přicházeli postupně na zahradu ke klubovně, kde byla nachystaná opičí dráha pro mladší děti a šifry pro starší. Po splnění úkolu si každé dítě mohlo vymalovat a nalepit svůj díl obrázku. Společně jsme vytvořili obraz sv. Jiří.

V květnu se situace trošku zlepšila a díky tomu jsme se alespoň částečně mohli začít scházet. Benjamínci (nejmladší skupinka dětí) se scházeli každý pátek u klubovny, kde si společně hráli, malovali si, objevovali přírodu atd. Pro starší jsme v polovině května nachystali „Restart výpravu“. Před výpravou jsme se museli všichni otestovat, ale ani to nám nezabránilo. V sobotu ráno jsme se vydali do Pískovny, kde jsme si zahráli pár her (například sobí šlachu, roboty, chyťte rádce), společně si uvařili gulášovou polévku k obědu a byli jsme rádi, že se můžeme zase vidět a zažít spolu pěkný den. Po obědě se trošku rozpršelo, ale nám to nevadilo. Jsem ráda, že účast dětí byla veliká a doufám, že si to všichni užili.

Na konci května se děti začaly scházet na pravidelných družinovkách u klubovny. Všichni byli rádi, že už se můžou setkávat offline. Počasí bylo přívětivé a děti si mohly opět vyzkoušet různé aktivity a před táborem se společně potkat. Na konci června u všech družinek proběhly poslední schůzky před prázdninami. Kluci se vydali opět do Pískovny, kde si opekli párky.

Vedoucí na jaře nezaháleli a pilně připravovali tábor. Téma letošního tábora je Cesta kolem světa. Už se těšíme a doufáme, že si tábor užijeme naplno. Závěrem bych chtěla poděkovat za spolupráci všem rodičům, za podporu v aktivitách pro děti a za to, že i když jsme se nemohli scházet, tak děti na skaut nezanevřely a po uvolnění opatření bylo u klubovny opět plno. Mám z toho velkou radost. Za celý oddíl přeji všem klidné a pěkně prožité léto.

D.Moravcová